Concrete fastening design for Eurocode 2 Part 4

TS EN 1992-4'E GÖRE ANKRAJ TASARIMI

TS EN 1992-4'e genel bir bakış

Bu yeni standart, bağlantı elemanı tasarımı için eski tasarım kılavuzlarını ve teknik raporları (örneğin ETAG001, EOTA TR029) birleştirir, günceller ve değiştirir. Betondaki yapısal ve yapısal olmayan uygulamalar için tasarlanmıştır ve bağlantı elemanı tasarımının tüm yönlerini tek bir standartta bir araya getirir. Yerinde bırakma ankrajlar, sonradan uygulanan bağlantı elemanları ve ankraj kanalları için tasarım ve spesifikasyon kurallarını tanımlar.

EUROCODE 2-4 BİR FIRSATA NASIL ÇEVRİLİR

Eurocode

Bu yönetmeliğin uygulama tasarımını nasıl etkilediğini anlamak

Yükleri betona aktarmak için kullanılan bağlantı elemanları için bir tasarım yöntemi olarak, Eurocode 2 Bölüm 4, bağlantı elemanlarının mekanik dayanımını ve ana malzemenin stabilitesini kontrol etmek için de bir standarttır. Bu özellikle yapısal taban plakası, cephe, mekanik ve elektrik askılama sistemi uygulamaları için önemlidir.

TS EN 1992-4 için tıklayınız
Engineering Advice

Mühendislik desteği isteyin

Tasarım, sahada uygulama testleri, hesaplama, fiyat teklifi ve eğitim dahil olmak üzere bir dizi mühendislik ve teknik servis sunuyoruz. Özel olarak eğitilmiş mühendislerden oluşan ekibimiz, Eurocode 2 Bölüm 4'ün neden olduğu yeni tasarım kısıtlarını dikkate alarak uygulanabilir bir çözüm sunmak için hizmetinizdedir.

Bize ulaşın
Anchor design software

Yenilenmiş ankraj tasarım yazılımımızla hesaplayın

İnternet tabanlı ankraj tasarım yazılımımız PROFIS Engineering Suite, projelerinizi minimum çaba ve azami hassasiyetle ele alarak otomatik ve gelişmiş hesaplama, sistem çözümüne kolayca ulaşma ve entegre BIM modellemesi sağlar.

TS EN 1992-4’e uygun ankraj tasarım yazılımımıza göz atın
PROFIS Engineering anchor design software

PROFIS ENGINEERING EUROCODE İÇİN HAZIR

Tasarım zamanınızı azaltmaya ve daha hassas çözümler yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Ankraj tasarım yazılımımız PROFIS Engineering Suite, ankraj ve taban plakası hesaplamalarını birleştirerek genel tasarım süresini azaltır. Yapısal ve BIM yazılımı Tekla ile tam uyumlu, veri aktarımı ve 3D modellemeyi daha kolay hale getiriyor. Tek tıkla tasarım şartnamenizi almanızı sağlayacak bu program, otomatik yük aktarımları, eşzamanlı çoklu yük kombinasyonları ve BIM / CAD model oluşturma işlemlerinin tümünü sizin için hesaplarken, hataları ve yeniden yapılan işlemelerinizi azaltmaya yardımcı olacak!

Entegre veri paylaşımı, en güncel tasarım dosyalarına ve raporlarına anında erişim sağlar. Bu şeffaflığın arttırılmasına, iletişim kayıtlarının kaldırılmasına ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olur.

Concrete fastening design for Eurocode 2 part 4

BİLİYOR MUYDUNUZ?

Eurocode 2 Bölüm 4, aksi ispatlanmadıkça betonun çatlamış kesit olarak kabul edilmesi gerektiğini öngörmektedir.

Çatlaklı beton için doğru ankrajı seçtiğinizden emin olun! 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ