YÖNETİM

YÖNETİM KURULU

Dr. ChrIstoph Loos

 

 

CEO

 

Christoph Loos (1968 doğumlu) 2007 yılından itibaren Yönetim Kurulu’nun bir üyesi olup,  Ocak 2014’te CEO sorumluluğunu yüklenmiştir. Görev süresinin ilk 4 yılı boyunca Finans, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojisi ve Kurumsal Gelişim departmanlarından sorumlu olmuştur. 2011 yılına gelindiğinde Gelişmekte olan Pazarlar ve Küresel Enerji & Sanayi alanlarında işleri devraldı. 2001’de Hilti’ye katılmasının akabinde ilk olarak Kurumsal Gelişim takımına liderlik etti, sonrasında Stratejik Yönetim birimini kurdu. 2003’ün sonlarına doğru ilk Bölgesel Satış Müdürü olarak Almanya’ya taşındı ve 2005’te Hilti’nin Almanya’daki Genel Müdürü oldu.

 

JOrg Kampmeyer

 

Mali İşler Müdürü, Avrupa Pazarları, Dijital İşletme

 

 

Jörg Kampmeyer (1968 doğumlu) Nisan 2011’den itibaren Mali İşler Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliğini yapmaktadır. Başlangıç olarak Finans, Kurumsal Gelişim, İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri departmanlarının sorumluluklarını almıştır. 2017 yılından bu yana Mali İşler Müdürü olarak Hilti Grubunun Dijital İşletme ve Stratejik Pazarlama sektörlerinin yanı sıra Avrupa Pazarlarına liderlik etmektedir. Kampmeyer, Hilti’deki kariyerine 2002 yılında Kurumsal Gelişim Müdürü ve devamında Stratejik Pazarlama Müdürü olarak başlamıştır. 2006’da Almanya’ya taşınarak Hilti Almanya’nin Genel Müdürü olmuş, ardından 2010 yılında Merkez Avrupa Pazarının Müdürlüğünü üstlenmiştir.

JAHANGIR (JAN) DOONGAJI

 

ELEKTRİKLİ ALETLER VE ARAŞTIRMA GRUBU

 

 

Jahangir (Jan) Doongaji (1967 doğumlu) 2014’ten bu yana Yönetim Kurulu üyesidir. Elektrikli Aletler ve Yedek Parçaların işletmesinden sorumlu olmakla beraber Kurumsal Araştırma ve Teknoloji ile Takım Servisleri departmanlarından sorumludur. Hilti kariyeri 2000 yılında başlayan Jan, başlangıç olarak İsviçre Pazarının Müşteri Hizmetlerine yöneticilik yapmıştır. 2002 yılında Schaan’daki kurumsal şirket merkezine taşınarak burada farklı iş birimlerinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. En son Motorlu Aletler & Yedek Parça biriminin başına geçmiştir.

 

MATTHIAS GILLNER

 

KURUMSAL FONKSİYON VE ENERJİ&ENDÜSTRİ

 

Matthias Gillner (1967 doğumlu ) Nisan 2011’den itibaren Yönetim Kurulu üyesidir. Finans, Vergilendirme, İnsan Kaynakları, BT, Kurumsal Gelişim ve Küresel Enerji & Endüstri İşletmesinen sorumludur. Elektrikli Aletlerin başına geçtikten sonra 2014-2017 yılları arasında Gelişmekten Olan Pazarlar ve Enerji & Endüstri sahasına liderlik yapmıştır. 2000 yılında Kurumsal Gelişim Yöneticisi pozisyonu ile Hilti’deki kariyerine başlamıştır. 2001’in ortalarında Kurumsal İnsan Kaynakları’nın başkanlığını almış ve sonrasında Ölçme Sistemi İş Birimi’ne liderlik etmek üzere yoluna devam etmiştir. 2006 yılından 2013’ün sonlarına kadar Gillner, Elektrikli Aletler & Yedek Parça İşletme sahasının başına geçmiştir.

Marco Meyrat

 

HILTI VAKFI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

Marco Meyrat (1963 doğumlu, 2023 Yıllık Genel Kurul toplantısına kadar seçilmiştir) 2020 yılında Yönetim Kurulu'na katıldı. 1 Ocak 2020'den beri Hilti Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2005-2019 yılları arasında Hilti Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Marco Meyrat, kariyerine 1989 yılında Hilti'de Liechtenstein'daki şirket Merkezindeki Doğrudan Sabitleme biriminde Ürün Müdürü olarak başladı. Hilti kariyeri boyunca önemli pozisyonlar arasında, hem İsviçre hem de Alman pazarlama organizasyonlarında Genel Müdürlük bulunmaktadır. 2005 yılında şirketin Yönetim Kurulu'na katıldı ve dünya çapında satış ve pazarlamadan sorumluydu. 2017'den itibaren Kuzey Amerika bölgesinden ve Gelişen Pazarlardan sorumluydu. Marco Meyrat ayrıca Witten (Almanya) Ardex GmbH Danışma Kurulu, OLMeRO AG Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Glattbrugg (İsviçre) ve Venture Incubator AG Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Zug (İsviçre) üyesidir. 

 

DR. STEFAN NOKEN

BAĞLANTI TEKNOLOJİSİ VE LOJİSTİK

Stefan Nöken (1965 doğumlu) 2007’nin başından itibaren Yönetim Kurulu üyesidir. Bağlantı & Koruma İş birimi, Uygulama Yazılımı ve Kurumsal Lojistik departmanlarından sorumludur. Hilti’ye 2000 yılında Kurumsal Mühendislik yöneticisi olarak katıldı. 2004’te küresel tesisler, tedarik ve küresel lojistik ile Tedarik Zinciri Yönetimi’nin sorumluluğunu aldı.

 

HILTI Yönetim Kurulu

MICHAEL HILTI

Yönetim Kurulu Onursal Başkanı

Schaan, Lihtenştayn

1990 yılından itibaren Yönetim Kurulunun bir üyesi olan Micheal Hilti (1946), 2018 yılında yapılan Yıllık Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Onursal Başkanı seçilmiştir. Şirketin kurucusu Profesör Martin Hilti’nin oğlu olarak Hilti’ye 1975 yılında katılarak, bir yıl sonra şirketin Yürütme Kurulu’na atanmıştır. 1978’de ise CEO’luk görevine vekalet etmiştir. 1990 senesinde CEO ünvanını elde etmiştir ve bu ünvanını 1993 yılının sonlarına gelinceye kadar kullanmaya devam etmiştir. 1994 yılından 2006 yılına kadar geçen süre zarfında Yönetim Kuruluna Başkan’lık yapan Micheal Hilti ayrıca Martin Hilti Ailesi Mütevelli Heyeti, Hilti Sanat Vakfı’nın Başkanı ve Hilti Ailesi Vakfı Başkanı olarak görev yapmıştır. HSH Prens Hans-Adam II von und zu Liechtenstein tarafından Princely Ticaret Konseyi de dahil olmak üzere çok sayıda kurumun yöneticiliğini yapan Micheal Hilti, aynı zamanda İsviçre St.Gallen Üniversitesi tarafından Onursal Senatör ünvanı ile ödüllendirilmiştir.

HEINRICH FISCHER

Yönetim Kurulu Başkanı

Rüschlikon, İsviçre

 

Heinrich Fischer (1950 doğumludur, 2021 yılı Yıllık Genel Kurul Toplantısı’na kadar yeniden seçilerek) Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı sürdürmektedir. 2007’den itibaren Yönetim Kurulu’nun bir üyesidir. Fisher, Zürih şehrinde bulunan Swiss Federal Teknoloji Enstitüsünden 1973 yılında mühendislik diplomasi ile mezun olmuş; elektrik mühendisliği ve teknik fizik üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir. Daha sonra bu alanda çalışmalarını sürdürürken Zürih Üniversitesi’nde  İşletme Bölümünü okuyarak  1976 yılında Yüksek Lisans derecesini almıştır. 1977 yılından başlayarak, Oerlikon Bührle Holdingi, Balzers AG (1980-1989) ve son olarak tekrar Oerlikon’da (1990-1995) üst düzey yöneticilik yapmıştır. 1996-2007 yılları arasında ise Saurer AG, Arbon’da CEO görevini yürütmüştür. Heinrich Fischer Tecan AG ve Sensirion AG’nin yönetim kurulu üyesidir.

PROF. DR. PIUS BASCHERA

Zürih, İsviçre

Pius Baschera (1950 doğumludur, 2021 yılı Yıllık Genel Kurul Toplantısı’na kadar yeniden seçilerek ) Yönetim Kurulu’na 2006’da katılmıştır. Nisan 2017’de görevini Heinrich Fischer’a devredene kadar Başkanlık görevini yürütmüştür. Bashchere, Swiss Federal Teknoloji Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği ve İşletme bölümlerini tamamlayarak yine aynı okuldan doktora derecesini elde etmiştir. 1979’da Hilti’nin üretim sahasında Finansal Kontrol Başkanı olarak görev almıştır. Başkanlığa gelmeden önce 13 yıl CEO olarak hizmet etmiştir. 2017 Nisan’dan itibaren Martin Hilti Aile Mütevellisi’nin sözcülüğünü yapmaktadır. Schindler Grup, Hergiswil (İsviçre) ve ETH Zürih Vakfı Başkanlığı’nın yönetim kurulu üyesidir.

DANIEL DAENIKER

Zürih, İsviçre

Daniel Daeniker (1963 doğumlu, 2021 yılı Yıllık Genel Kurul Toplantısı’na kadar seçilerek) Yönetim kuruluna 2018’de katılmıştır. Zürih’te bir ticaret hukuku firması olan Homburger AG’nin yönetici ortağıdır. Ayrıca Dormakaba Holding AG’de yönetim yetkisine sahiptir. Daeniker, Rothschild & Co SCA (Fransa)’da Denetleme Kurulu üyesi ve Zürih Üniversitesi’nde akademisyendir.

KIM FAUSING

Sønderborg, Danimarka

Kim Fausing (1964 doğumlu,2021 yılı Yıllık Genel Kurul Toplantısı’na kadar yeniden seçilerek) 2010 yılında Yönetim Kurulu üyesi seçildi. Danimarka Aarhus Teknikum’da Makine Mühendisliğini 1987’de bitirmiş ve Londra’daki Henley İşletme Okulu’nda 1996’da İşletme Yüksek Lisansı (MBA) diplomasını almıştır. Profesyonel kariyeri 1990 yılında Hilti Grup ile buluşmasını sağlamıştır. Hilti Grubu’nun 2007 yılına kadar Asya ve Avrupa’daki çeşitli yönetim faaliyetlerinde hizmet vermiştir. Danimarkalı Danfoss Grup’a geçmesi sonrasında Operasyon Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. Temmuz 2017 yılından itibaren CEO ve Başkan olarak görev almıştır. Aynı zamanda Almanya, Kassel’deki SMA A/G’nin başkan yardımcısı ve veLafargeHolcim, İsviçre Yönetim Kurulu üyesidir.

Carla De Geyseleer

Erembodegem, Belçika

Carla De Geyseleer (2022 yılı Yıllık Genel Kurul Toplantısı’na kadar seçilerek) Yönetim Kurulu’na 2019 yılında katılmıştır. 2019 yılına kadar Volvo Group (İsviçre şirketinde) Finans Kurul başkanlığı yapmıştır. Daha önce birkaç yıl boyunca hem mobil operatörü Vodafone’un alt kuruluşu Vodafone Libertel B.V.’de hem de lojistik şirketi DHL Express Benelüks’ün Hollanda merkezinde Finans Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Bundan öncesinde DHL Express’in pek çok küresel ve bölgesel çaplı finans ve işletme geliştirme rollerinde yer almıştır. Carla De Geyseleer ayrıca, İsviçre’nin Lozan şehrindeki Yönetim Geliştirme Enstitüsü’nden Yönetici MBA derecesine sahiptir.

 

BARBARA MILIAN THORALFSSON

Oslo, Norveç

Barbara Milian Thoralfsson (1959 doğumlu, 2023 yılı Yıllık Genel Kurul Toplantısı’na kadar yeniden seçilerek) Eylül 2014 yılında Yönetim Kurulu’na katılmıştır. ABD’nin New York eyaletinde yer alan Columbia Üniversitesi’nde pazarlama ve finans alanında MBA yaptı. Yine ABD’nin Kuzey Carolina eyaletindeki Duke Üniversitesi Psikoloji bölümünü Lisans derecesini almıştır. Barbara Milian Thoralfsson Telekom ve tüketim ürünleri sektörlerinde CEO pozisyonunda görev almış ve hem kamu hem de özel sektörde faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak engin bir deneyime sahip olmuştur. 2006’dan bu yana İskandinavya’da endüstri sektörünün en büyük plastik geri dönüşüm şirketini kurmakta olan bir girişimcidir. İsveç'teki SCA AB ve Essity AB Denetim Komitesi'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı olan Thoralfsson, Londra’daki G4S Plc’nin de yönetim kurulunda görev alıyor.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ