UYUMLULUK VE İŞ ETİĞİ

Rüşvet ve yolsuzlukla mücadele

Hilti compliance and business ethics

Tüzük, ahlaki davranış ve adil rekabet bizim bütün faaliyetlerimizin birer tamamlayıcı parçasıdır. Bütün iş faaliyetlerimiz her zaman ve her yerde dürüstlüğe, güvenilirliğe ve de tutarlılığa dayanmaktadır. 

Bu bizim paydaşlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve ortaklarımızla olan güven ilişkimiz için çok önemli bir temeldir.

YOLSUZLUKLA MÜCADELEDE ULUSLARARASI ORTAKLIKLAR

Yolsuzluklara karşı yapılan önemli uluslararası girişimlere katılıyoruz. Ayrıca şirketimizin yolsuzluk ve rüşvetle sürekli olarak mücadele etmesini, toplumsal ve çevresel standartları korumasını şart koşuyoruz.

  • Yolsuzluklara Karşı Ortaklıklar
    2004 yılında İsviçre'nin Davos şehrinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumunda Yolsuzluğa Karşı Ortaklık Girişimi'ne imza attık. Bu anlaşma inşaat sektöründe dünya çapında yolsuzluklara karşı tedbirler alma amacını taşır. Bu anlaşmaya imza atarak, Hilti'nin rüşvete sıfır tolerans politikasının da altını çizmiş oluyoruz.
  • BM Küresel İlkeler Sözleşmesi
    2006 yılında açıkça yolsuzluğun karşısında olan BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katıldık. Bu uluslararası anlaşma, Birleşmiş Milletler'in koruması altındadır. Şirketleri sosyal ve ekolojik standartları sürdürmeye zorunlu kılar.

ÇALIŞANLAR İÇİN DAVRANIŞ KURALLARI

Tüm çalışanlarımızdan daima yasalara ve şirket kurallarımıza uymalarını talep ediyoruz. Çalışanlarımız için düzenlenmiş davranış kurallarımız hangi standartlar çerçevesinde çalışmaları gerektiğini ve tüm bunların merkezinde yaptığımız işin nasıl yürümesi gerektiğini açıklar. Şirket çalışanlarımızın tamamı uyumluluğu anlamak konusunda eğitilirler.

TEDARİKÇİLER İÇİN DAVRANIŞ KURALLARI

Tedarikçilerimizden, anlaşmalara bağlı kalarak temel gereksinimlerin devamlılığını sağlama konusunda; insan hakları, işçi hakları, güvenli çalışma ve çevre korunması konuları çerçevesinde rüşvetten uzak duracağı konusunu taahhüt etmesini isteriz. Uygulanabilirliği olan daha yumuşak ulusal ve uluslararası standartlar mevcut olsa da uyulması zorunludur. Tedarikçilerimizi çeşitli denetim yöntmeleri ile gözlemleriz.

HILTI HAKKINDA DAHA FAZLA

Hilti takım üyeleri

TAKIM ÜYELERİMİZ

Daha fazla bilgi
Hilti temel amaç ve değerleri

TEMEL AMAÇ VE DEĞERLER

Daha fazla bilgi
Hilti kurumsal bilgi

KURUMSAL BİLGİ

Daha fazla bilgi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ