ÇEVREYE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ

Kendi çevresel hedeflerimizi belirliyoruz

Hilti environmental responsibility

Bizim için çevreyi koruma ve yenilikçilik birlikte ilerlemektedir. 

Biz çevresel ayak izimizi geliştiricek ve çevrweye etkimizi azaltacak binalar, küresel çalışmalar tasarlamak için sürekli çalışıyoruz. 

Çevresel hedeflerimizi küresel çevresel yönetim standardı olan ISO 14001 çerçevesinde belirledik. Dünya genelinde çalıştığımız her yerde bu hedeflerimizi pratikte tuttuğumuzdan emin olmak için çok dikkatli denetimler yapmaktayız. 

Biz çalıştığımız ortaklarımızdan da çevreyi korumaları gerekliliğini istiyoruz. Bu şekilde de değer katma taahhüdümüzü tam olarak yerine getirebiliriz.

Hilti environmental footprint

ÇEVRE DOSTU ÜRÜN VE TEKNOLOJİLER

Çevresel farkındalık bizim için ürünlerimizi araştırmaya başladığımız andan itibaren başladı ve onların geliştirilmesi boyunca da devam etmektedir. 

Yeni ürünlerimizi tasarlarken gelişimleri boyunca olduğu kadar kullanım ömürleri süresince de kullanacakları kaynakları ve emisyonlarını dikkate alıyoruz. 

Biz ürünlerimizin kaynak ve enerji verimliliğini artırırken kullanım ömürlerini de arttırıyor, parçalarımız ve paketlerimizde de geridönüşümlü malzemeler kullanıyoruz. 

Eski ürünlerimizin yeniden kullanılabilir hale gelmesine de yardım etmekteyiz. Mesela, Avrupa’daki bir müşterimiz eski, kullanılamaz halde olan bir Hilti aletini bir mağazamıza getirdiğinde o ürünü geridönüştürebilir veya güvenle yok olmasını sağlayabiliriz. 

Hayat Boyu Değerlendirme (LCA) kullanarak ürettiğimiz her şeyin  çevresel uyumunu da ölçmekteyiz. Böylelikle ürünlerimizin metallerinin elde edilmesinden üretilmesine, kullanımından geri dönüşümüne kadar bütün süreçlerde çevreye zarar vermemelerini sağlıyoruz. 

YEŞİL BİNALAR

Hilti green building Krøyers Plads Copenhagen Denmark

Yeşil ve yenilenebilir binalar için teknolojiler

Biz yeşil binaları desteklemek ve de müşterilerimizin doğa dostu binalar inşa etmesine yardım etmek istiyoruz.

Müşterilerimize onların yeşil binalar inşa ederken ürünlerimizden nasıl faydalanabileceklerini göstermek için ürünlerimiz için gerekli çevresel verileri sunabiliriz.  

Tüm bunlar CO2 salınımını, enerji ve kaynak kullanımını azalttığı gibi hayati tehlikeleri ve çevre kirliliği risklerini önlemeye yardımcı olmaktadır.


Biz ürünlerimizin ulusarası yeşil bina standartlarına (BREEAM, HQE, DGNB, LEED gibi) uyulmasına yardımcı olacak şekilde çevre dostu tasarlanıp üretildiğinden eminiz.

Örneğin: Yangın durdurucu sistemler ve kimyasal ankrajlar gibi ürünlerimiz havadaki uçucu organik karbonların miktarını azaltır. Ya da üretilirken hiç bir atık oluşturmadığımız ödüllü darbeli delicimiz böyle çevresel etkileri mükemmel bir şekilde önler.

Ek olarak Clean-Tec ürün grubumuz bu gerekliliklerin bile üzerinde üretilmektedir.

HILTI HAKKINDA DAHA FAZLA

Hilti uyumluluk ve iş etiği

UYUMLULUK VE İŞ ETİĞİ

Daha fazla bilgi
Hilti takım üyeleri

TAKIM ÜYELERİMİZ

Daha fazla bilgi
Hilti temel amaç ve değerleri

TEMEL AMAÇ VE DEĞERLER

Daha fazla bilgi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ