HILTI, CONCRETE SENSORS FİRMASINI SATIN ALDI

Hilti, beton teknolojisi için 'akıllı' ürün portföyünü genişletiyor; uçtan uca bağlı iş sahalarının verimliliğini arttırmak için çalışıyor.

PLANO, Teksas – Mart 11, 2020 – İnşaat endüstrisine yenilikçi araçlar, teknoloji, yazılım ve hizmetler sağlamada küresel bir lider olan Hilti, beton kürlenme sürecini daha iyi anlayarak karar verme ve hızlandırılmış inşaat programları için önemli ölçüde "akıllı" cihazlar üreten, yazılım ve hizmetler sağlayan Concrete Sensors’ü bünyesine kattı. Bu anlaşma, Hilti'nin dijital (IoT) portföyünün yeni ve önemli uygulamalarla genişlemesini sağlayacak ve inşaat sektöründe verimlilik çözümleri sağlayıcısı olarak markanın liderliğini güçlendirecek.

Hilti HDA traceable fasteners using the Hilti Connect app

İnşaat sürecindeki en kritik ve zaman alıcı aşamalardan biri, dökülen betonun kürlenme aşaması olarak da bilinen, betonun dayanımının artmasını beklemek yani betonun mukavemet kazanması için geçen süredir. Geleneksel olarak, bu izleme aşaması hantal laboratuvar ekipmanlarının kullanılmasını gerektirir ve önemli zaman gecikmelerine sebep olur. Bununla birlikte, son yıllarda, bu süreci optimize etmeye ve geliştirmeye yönelik yeni bir teknoloji ortaya çıkmıştır. 2015 yılında Brendan Dowdall ve Ryan Twomey bu sorunu çözmek için Concrete Sensors’ü kurdular. Boston merkezli şirket, müteahhitler, beton üreticileri ve mühendislere betonun performansını doğru bir şekilde ölçmek ve tahmin etmek için bir çözüm sunmaktadır. Betona gömülü bir kablosuz sensör, beton kurudukça beton hakkında gerçek zamanlı veri sağlamak için kullanımı kolay bir yazılımla çalışır. Concrete Sensors mobil uygulaması ile betonun mukavemetini, sıcaklık ve nemini hızlıca paylaşabilirsiniz. Ek olarak, en gelişmiş kurum içi laboratuvar ile kesin beton karışımı daha doğru bir şekilde test edilebilir, böylece muhtemelen projede günlerden, hatta haftalardan tasarruf edilir.

Son yıllarda Hilti, inşaat endüstrisini dijital ortama aktarmak ve müteahhitler, mühendisler için iş akışlarını basitleştirmek için önemli yatırımlar yapmıştır; daha kolay ekipman takibi (ON! Track), taban plakaları tasarımı için geliştirilmiş yöntemler (PROFIS Engineering), BIM tasarımlarını sahaya almak için hızlı ve doğru çözümler (PLT 300) ve takip edilebilir dübel sabitleme sağlamak için yakın zamanda piyasaya sürülen çözümler (TraceFast) bunlardan bazılarıdır. Hilti, Concrete Sensors’ün büyüyen dijital inşaat portföyüne mükemmel bir katkı olacağına inanıyor. 

Hilti Kuzey Amerika Başkanı ve CEO'su Martina McIsaac “Bu satın alma IoT'ye daha fazla vurgu yapmak için doğrudan stratejik önceliklerimizle uyumlu” dedi. “Hilti, müşterilerimizin dijital dönüşümünü desteklemeye kendini adamıştır. Stratejik mantığın ve ürün sunumunun ötesinde bu, Hilti için ideal bir kültürel uyumdur. Hilti ve Concrete Sensors ekiplerinin, müşteri için gerekli olan yaklaşımı birbirinden farksız. Concrete Sensors’ün yeniliğe olan bağlılığından etkilendik ve Hilti yönetimindeki büyümesini dört gözle bekliyoruz.”

Concrete Sensors kurucularından olan Dowdall “Hilti ailesine katılmaktan heyecan ve gurur duyuyoruz. Hilti, yüksek kaliteli ürünleri, sıra dışı hizmeti, marka gücü ve sektördeki itibarı ile bize sınırsız büyüme potansiyeli sunuyor. Bu entegrasyon yalnızca müşteri katılımı alanındaki kapasitemizi artıracak ve sürekli büyüyen müşteri tabanımıza önemli değer katacaktır. Tüm Concrete Sensors ekibi Hilti'ye katılacak ve Boston'daki ofisinde kalacak. Fiyatlandırma, ürün ve destek prosedürleri öngörülebilir gelecek için değişmeden kalacaktır.’’ açıklamasında bulundu.

HILTI HAKKINDA

Hilti, inşaat sektöründeki profesyonel kullanıcılar için yüksek kaliteli, yenilikçi ve özel aletler, hızlı sistemler ve yazılım tabanlı çözümler sunan, dünya lideri bir tedarikçidir. 120'den fazla ülkede 30.000 ekip üyesi bulunan Hilti, 2019 yılında yıllık 5.9 milyar CHF satış gerçekleştirdi. 1941'de kurulduğundan bu yana, Hilti Group'un merkezi Lihtenştayn Schaan'da bulunmaktadır.

CONCRETE SENSORS HAKKINDA

Concrete Sensors, ticari inşaat endüstrisine somut beton davranışını tahmin etmek ve izlemek için kullanımı kolay bir platform sağlar. Entegre platformları, sektördeki beton mukavemetinin en doğru tahminini sağlamak için kablosuz beton sensörü, beton test laboratuvarı ve veritabanı tasarımını bulut yazılımı ve analitiği ile birleştirir.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ