Yerinde Bırakma Ankraj Sistemi- HAC

Yeni nesil yerinde bırakılan ankraj kanalı.

Tespit sistemlerinde sahip olduğu 60 yılın üzerindeki deneyimi ile Hilti, ankraj çözümleriniz için güvenilir iş ortağınızdır. Günümüzde ürün yelpazemizi, beton yapılara güvenilir yük transferi sağlamak için yeni nesil yerinde bırakılan ankraj sistemlerini içerecek şekilde genişlettik: Hilti ankraj kanalı. 

Yüksek performans için yenilikçi V-form.

Klasik ankraj kanalının enine kesiti, gelişmiş bilgisayar simülasyonu yardımı ve kapsamlı testlerle optimize edilmiştir. Elde edilen yenilikçi V-form, kesme yüklerinin meydana geldiği kenar bölgelerinde daha yüksek yüklerin alınmasına izin verecektir.

Statik yükler altında tasarım

Çatlaklı betondaki Hilti ankraj kanalları ile hizmet yükleri altında sadece çok düşük bir uzanım meydana gelir. Hilti HAC ankraj kanalları çatlaklı betonda bile servis yükleri altında minimum deplasman yapmakta, tasarım yükleri aşıldığında bile sünek bir davranış göstermektedir. 

Yorulma yükleri altında tasarım

Kullanılan yeni tasarım yöntemi, kısa dönemde yorulma yüklerinin hesaba katılmasının yanı sıra, çekme yükleri için uzun süreli yorulma dayanımının statik yüklerle birlikte hareket etmesine izin verir. Bunun altyapısı, bütün osilasyon spektrumu için deneysel olarak tespit edilmiş Wöhler yorulma dayanımı eğrileri ile oluşturulur.  

Yangına maruz kalma durumunda ortaya çıkan yükler için tasarım

Ankraj kanalları için bir komple tasarım konsepti ilk kez geliştirildi. Bu konsept, bir yangına maruz kalma sırasında meydana gelen yükleri, yalın gerilme ile birlikte kesme yükü için standart zaman-sıcaklık eğrisine göre (ETK ve ISO 834, DIN 4102 T.2) dikkate alır. Tasarım hesapları, EOTA TR020 veya sırasıyla CEN/TS 1992-4’e göre yapılır.
 

 

Uyumlu, geliştirilmiş sistem

 • Statik ve yorulma yükleri ile birlikte yangın durumunda meydana gelen yükler için bir ankraj kanalı tipi 
 • Bütün ankraj kanalları yelpazesini kapsayan sadece üç bulon tipli geliştirilmiş sistem
 • Hilti MQ tesisat kanalı sistemi ile uyumlu HAC 30 kanalları 
 •  

  Zaman kazandıran, iyi yalıtılmış sistem

  Kopartılabilir bir şerit ile donatılmış yeni çevre dostu LDPE kapalı-hücre köpük dolgu maddesi, kolaylıkla sökülebilir; bu da işçilik maliyetlerinden tasarruf edilmesini sağlar. Plastik uç kapakları, beton çamurunun, kanalların dışında tutulmasına yardım eder.

   

  Testler ve onaylar

  ETA-11/0006 numarası altında, Hilti HAC yerinde bırakılan kanal sistemi, statik ve yorulma yükleri ile birlikte yangın durumunda meydana gelen yükler altında kullanım için onaylanmıştır.

   

  Tasarım ve Yazılım

  Hilti HAC kanallarıyla yapacağınız tasarımları Hilti'nin klasikleşmiş PROFIS arayüzüne sahip PROFIS Anchor Channel programıyla dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz bu tasarımlarınız Hilti bünyesindeki alanında uzman mühendisler tarafından kontrol edilebilir ve tarafınıza geri dönüş yapılır. 

  BU İÇERİĞİ PAYLAŞ