Safeset™ Teknolojisi

SafeSet™ Teknolojisi Hilti tarafından geliştirilen ve kimyasal ankraj uygulamalarına inovatif çözümler getiren sistemin genel ismidir. Bu sistem sayesinde tasarımını yaptığınız ankrajlar imalat hatalarından minimum seviyede etkilenir ve istenilen dayanımı sağlar.

SafeSet™ Teknolojisi iki ana başlıkta incelenir:
 

  • Hilti tarafından geliştirilen ve temizlik gerektirmeyen HIT-Z Ankraj Rotları sayesinde toz delik içinde kalsa dahi yapışma dayanımında azalma olmaz.
  • Hilti Tozsuz Delim Ucu ve VC20/40 elektrik süpürgesi ile açılan delikler, delim esnasında otomatik temizleme sistemi sayesinde tozdan arındırılır ve delim sonrasında temizlenmeye gerek duymaz.

Artık bir şeyi çok iyi biliyoruz; kimyasal ankraj uygulamalarında sahadaki imalatın kalitesi kullanılan ürün ve ankrajın tasarımı kadar önemli. Ancak zorlu saha şartları düşünüldüğünde sayısı binleri bulan deliklerin aynı titizlilikle temizlenmesini beklemek gerçekçi bir yaklaşım değil. Bu durumun sonucu olarak ortaya çıkan yanlış imalatlar kolayca sıyrılabilen ankrajlar ortaya çıkarıyor.

HILTI, senelerin getirdiği tecrübe ile sahadan ve tasarımcılardan gelen bu sorunları çözmek adına AR-GE çalışmalarını gerçekleştirdi ve SafeSet™ Teknolojisi'ni geliştirdi. Bu yenilik sadece saha ekibinin işini kolaylaştırmakla kalmıyor, ankrajların tasarlandığı gibi çalışmasını sağlayıp proje mühendislerinin şüphelerini ortadan kaldırıyor.

Temizlik gerektirmez.

Please enter alternative text here (optional)

HIT-Z Ankraj Rotları

Yeni Hilti HIT-Z Rot konik şekli sayesinde tork kontrollü ankrajlar gibi çalışır. Bu sayede matkapla açılmış deliklerde HIT-HY 200 ile kullanıldığında temizlik gerektirmez (ETA-12_0006). 

Kendiliğinden temizlenen delikler.

Please enter alternative text here (optional)

Tozsuz Delim Uçları

Hilti TE-CD ve TE-YD tozsuz delim uçları HIT-HY 200 ile birlikte kullanıldığında delim sonrasında yapılan temizliğe gerek kalmaz. Hilti VC20/40 elektrik süpürgesi ortaya çıkan tozu delim esnasında ortadan kaldırarak hem ankrajların daha dayanıklı olmasını sağlar, hem de çalışma alanında ortaya çıkabilecek toz bulutunu oluşmadan engeller. 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ