Fastening on steel in corrosive environments

Çelikte Direkt Tespit

Geleneksel kaynaklama yönteminizi daha hızlı ve kesin sonuç veren direkt tespit sistemimizle değiştirin

İnşaat çelikte tespit işlemleriniz için bizim sistemlerimizi kullanarak daha hızlı çalışın ve maliyetlerinizi düşürün. Sistemlerimiz, hızlı, tekrarlanan sabitlemeler yapmanızı sağlayarak kaynak, kenetleme veya içten cıvatalama gibi geleneksel yöntemlere göre önemli avantajlar sunar. Hilti kablosuz Stud Füzyon sistemi ile daha da zorlu uygulamalar için ihtiyacınız olan sağlam ve yüksek kaliteli sabitlemeyi elde edebilirsiniz.

Neden çelik için Hilti Tespit Sistemleri tercih etmelisiniz?

Daha hızlı ve basit kurulum

Teknolojiye bağlı olarak kurulum sadece 1, 2 veya 3 adımda gerçekleşir. Çeliğin yalnızca tek tarafına erişim gereklidir ve temel malzemede yeniden işlem yapmaya gerek yoktur veya minimum düzeydedir. Korozyon korumasından ödün vermeden daha hızlı kurulum yapın.

Daha kaliteli bağlantılar

Yüzey hazırlığına yardımcı görseller, optimum bağlantı elemanı performansı için derinlik mastarları, aletler üzerindeki güç düzenlemesi göstergeleri ve görsel kontrol mastarları sayesinde geleneksel kaynak yönteminin deneme-yanılma sürecini ortadan kaldırın.

Uzmanlaşmış iş gücüne ihtiyaç yok

Sistemlerimizle yapılan çeliğe asbitleme işlemleri, eğitimli operatörler tarafından tamamlanabilir ve sertifikalı uzman kaynakçı gerektirmez. Kaynak uzmanları, kaynağın zorunluluk olduğu diğer kritik uygulamalarda çalışabilir.

Daha güvenli el aleti kullanımı

Ekibinizi korumaya yardımcı olun: Taşlama makinelerinin, kıvılcımların ve güç kablolarının ortadan kaldırılması, kesilme ve yanık risklerinin yanı sıra yangın ve düşme tehlikelerini azaltmaya yardımcı olur.

Ürün güvenilirliği

We provide comprehensive technical data for each product. This data is backed by various independent code authorities and globally recognized type approval bodies

Sahada daha esnek çalışma koşulları

Sistemlerimiz, birçok hava koşulunda kullanılabilir. El aletlerimiz barut veya elektrik teknolojisi kullandığından, harici bir güç kaynağına ihtiyacınız yoktur. Bu, şantiyede daha fazla taşınabilirlik anlamına gelir.

Çelikte Tespit Sistemleri Uygulamaları

Kara ve açık deniz petrol ve doğalgaz işletmeleri, gemi yapımı ve daha fazlası için çözümler

Çözümlerimiz birçok endüstrideki ve korozyona maruz kalan işsahalarındaki temel uygulamalar için tasarlanmıştır. Bunlardan bazıları:

 • Izgara ve elmas plakalarının kurulumu
 • Kritik olmayan boru ve kablo tavası/merdiven destek yapılarının sabitlenmesi
 • Topraklama ve bağlama için elektrik bağlantılarının sabitlenmesi
 • Standoff desteği, asma tavanlar ve ekipman sabitlemesi, mobilya ve teçhizatın sabitlenmesi dahil olmak üzere gemi inşa uygulamaları

Uygulamanız için en doğru çözüm?

Diagram of a cross-section of steel showing sharp tip fastening

Sivri uçlu metrik başlı çivi


Hızın önemli olduğu sabitlemeler için uygun fiyatlı, tek adımlı bir çözüm.

Nasıl çalışıyor:

Ana malzeme üzerinde barutla çalışan bir aletle sivri uçlu paslanmaz çelik bağlantı elemanı X-R veya X-ST çivileri ile yüksek kaliteli bir bağlantı oluşturulur.

Faydaları:

 • Stainless steel fasteners for mildly corrosive environments where penetration through base material is acceptable
 • Temel malzemede korozyonun kabul edilebilir olduğu hafif korozif ortamlar için paslanmaz çelik bağlantı elemanlarıdır
Diagram of a cross-section of steel showing blunt tip screw fastening

Küt uçlu metrik başlı civi


Çeşitli uygulamalarda kullanılabilir günlük bağlantılar için çok yönlü, 2 adımlı çözümler.

Nasıl çalışıyor:

Küt uçlu X-BT veya S-BT bağlantıda, dişli olan bu bağlantı elemanları barut veya elektrikle çalışan bir el aleti ile ana malzemede önceden delinmiş bir deliğe çakılır veya vidalanır.

Faydaları:

 • No damage to corrosion protection in non-through penetration applications
 • Geçişsiz penetrasyon uygulamalarında korozyon korumasına zarar vermez
 • 2 dakikadan kısa sürede sabitleme
 • Paslanmaz çelik bağlantı elemanları – yüksek derecede korozif ortamlar için A4 (316) ile eşdeğer korozyon koruması
 • Hafif korozif ortamlar için dubleks kaplamalı karbon çelik bağlantı elemanı

Füzyon kaynaklama


Zorlu mühendislik uygulamalarında yapılacak çeliğe üst düzey bağlantılar için - kaynak uygulamasının performansını kullanım kolaylığıyla birleştirir.

Nasıl çalışır:

F-BT füzyon kaynağında,  elektrikle çalışan bir el aleti ile hazırlanmış bir yüzey üzerine kaynaklanır. Opsiyonel pul daha sonra hazırlanan yüzeyi uzun süreli korozyon direncine sahip bir sabitleme noktası için yalıtır.

Faydaları:  

 • Korozyona karşı koruma kaplamasının arka tarafında hasar oluşmaz ve basit ön taraf sızdırmazlığı sayesinde yeniden işlem gerektirmez.
 • Yüksek yük, ince taban ve çok yönlü bağlantı noktası

Uğraş olmadan kaynak performansına erişin

Hilti Stud Fusion ile daha zorlu bağlantı işlerini hızlandırın ve tasarım verimliliğini artırın

Daha yüksek çekme yükleri veya daha ince temel malzemeler içeren uygulamalar için Hilti Stud Fusion'ı tercih edin. Sertifikalı kaynakçılara ihtiyaç duymazsınız ve geleneksel kaynak yönetiminin gerektirdiği yüksek maliyetlerden ve yeniden çalışmalardan kaçınabilirsiniz. Akülü sistemi tamamen taşınabilirdir ve el aletiyle ilgili gerçek zamanlı geri bildirim, daha güvenilir ve tutarlı sabitlemeler elde etmeyi kolaylaştırır.

Bağlantı elemanı spesifikasyonunuzu basitleştirmek için, önceden tasarlanmış 'tipik' destek yapısı konfigürasyonları için kapsamlı hesaplama kitaplığımıza erişin. Bağlantı elemanı tasarımınızı optimize etmek için güçlü yazılım araçlarımızı da kullanabilir veya uzman tasarım ekiplerimizden mühendislik desteği alabilirsiniz.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ