İSG ÖNEMİNİ ANLAMAK

Son çıkan sağlık, güvenlik ve çevre trendleri

Uzmanlar tarafından paylaşılan en yeni İş Sağlığı, Güvenliği & Çevre (İSG) trendleri ve ustalık konuları hakkında detaylı bilgiye İSG Topluluğumuzdan ulaşabilirsiniz.

İSG TOPLULUĞU İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

 • İş Sağlığı ve Güvenliği yatırımlarının faydaları

  İSG çalışmalarına yatırım yapmanızın faydaları

  Yanıklar, kırık kollar, elektrik çarpması, solunum hastalıkları, titreşim ve kas-iskelet sistemi bozuklukları. Bunlar, iş sahasındaki çalışmalarda ortaya çıkabilecek ciddi sonuçların sadece kısa bir örnek listesi. Bunun sebepleri jeneratörlerle, güç aletleri, makineler ve elektrik tesisatı ile çalışmaktan, her türlü toz teneffüsüne, yüksekte çalışmaya ya da uygun koruyucu kullanımı hatasına varana kadar birçok şekilde çeşitlilik göstermekte. Bu makale iş kazaları ve hastalıklarının kazazede, çalışma arkadaşları ve şirket üzerindeki sonuçlarını inceler. Ek olarak, iş sağlığı ve güvenliğine (İSG) yatırımda bulunmanın faydalarını inceliyoruz.

  Daha fazlası için
  L072351.tif

  İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitiminin Önemi

  İSG organizasyonlarındaki olumlu değişimleri yaratan başka bir araç ise etkili İSG Eğitimlerinin yürürlüğe konmasıdır. Bu makale iş kazalarının yaşanmasındaki ana sebepleri ve davranışsal güvenlik yaklaşımları ve eğitimlerinin, olumlu sağlık ve güvenlik sonuçları üzerindeki rolünü inceler.

  Daha fazlası için
  Dust is created at nearly every point in the construction process during drilling, sawing, breaking, grinding and transportation

  Neden tozu önemsemelisiniz?

  Bazı İSG uzmanları tozu, sağlık ve güvenliğe olan potansiyel tehlikeli sonuçları dolayısıyla “yapı sektörünün yeni asbestosu” olarak değerlendiriyor. Bu makale tozun içinde ne olduğunu, nasıl ortaya çıktığını, iş sahasında verimliliği ve aynı zamanda sağlığı ve güvenliği de nasıl etkilediğini inceler.

  Daha fazlası için
  TE 500 Applications

  STOP ilkesini uygulayarak tozu azaltmak

  Mevzuatlarla neyin güvenli sayıldığını belirleyen spesifik toz çeşitlerine ait izin verilmiş bir maksimum toza maruz kalma limiti mevcut. Bu makale işverenlerin iş yerindeki bu maruz kalma miktarını risk analizi araclığıyla nasıl değerlendirebileceğini, önleyici çalışmaları ve STOP ilkesini uygulayarak nasıl insanları tozun getirdiği risklere karşı koruyabileceğini inceler.

  Daha fazlası için
  Reportage HSE/Kaufering Eberhard Lang

  Hilti’nin uzman bilgisiyle tozu kontrol altına alın

  Hilti bünyesinde, Toz Uzmanlarının da parçası olduğu ve kaynağından uzaklaştırılan toz miktarını arttırmak adına aktif bir şekilde EN 50632 vb. gibi ilgili standartları ve aynı zamanda uyumlu hale getirilmiş sistemleri (güç aletleri, matkap uçları, diskler, bıçaklar ve diğer aksesuarlar) geliştirmekte olan Almanya’da bulunan kendi Toz Araştırma Merkezi’ne sahip.

  Daha fazlası için
  Impressions from our most recent HSE Manager Conference at Hilti Headquarters

  Hilti Merkez Ofisi’nde Gerçekleşen Son İSG Müdürleri Konferansı’ndan İzlenimler

  5. İSG Müdürleri Konferansı’nın odağı “Etkili İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”ydi. Topluluğumuzu tanıyın ve en iyi metotlardan öğrenin.

  Daha fazlası için

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İLE İLİŞKİLİ ANAHTAR GİRİŞİMLERİMİZ

Technology and products

Teknoloji ve ürünler

Verimlilik, güvenlik ve çevre göz önünde bulundurularak tasarlandı

Daha fazla bilgi
Services

Hizmetler

Kullanıcı sağlığını, güvenliğini ve verimliliğini artırma

Daha fazla bilgi
Occupational health and safety

İş sağlığı ve güvenliği

Çalışanlarına karşı sorumlu bir kurum olan Hilti hakkında daha fazla bilgi edinin

Daha fazla bilgi
Environment

Çevre

Çevre konusunda sorumlu bir kurum olan Hilti hakkında daha fazla bilgi edinin

Daha fazla bilgi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ