ÇEVRESEL ETKİMİZİ PROAKTİF OLARAK YÖNETMEK

Çevreyi önemsiyoruz – Şampiyon 2020 stratejimizin bir parçası

Environment

Eski “al, yap ve elden çıkar” endüstriyel modelinin tam tersi olan döngüsel ekonomi ilkelerine göre hareket ediyoruz. Bu durum, kaynakları mümkün olduğu kadar uzun süre kullanımda tuttuğumuz, kullanım sırasında onlardan maksimum değeri çıkardığımız ve ardından hizmet ömrünün sonunda ürünleri ve malzemeleri geri kazanıp tamir ettiğimiz veya geri dönüştürdüğümüz anlamına gelmektedir. El aletlerimizin daha uzun ömürlü olması için dayanıklı olmasını sağlıyoruz; üretim sürecinde çevre dostu kaynaklar kullandığımızdan emin oluruz; el aletlerimizin yanı sıra sabitleme ve koruma ürünlerimizin geri dönüştürülmesini ve hatta bazı parçaların yeniden kullanılmasını sağlıyoruz.

iso standards for environmental management

ECOVADIS

Sürdürülebilirlik stratejimiz sayesinde EcoVadis tarafından sürdürülebilirlik statümüz, Altın Madalya kategorisinde giren şirketler arasına çıkarılmıştır.

EcoVadis
Hilti clean-tec label

CLEAN-TEC

Çevre üzerinde düşük bir etki elde etmeye çalışan ve tüm yeşil bina standartlarını destekleyen etiketimiz.

iso standards for environmental management

ISO STANDARDS

Çevre yönetiminde kazandığımız sertifikalar.

Değer zincirimizdeki ekolojik hedeflerimiz

Customers
1 / 7
Müşterilerimiz

Taahhüdümüz, müşterilerimizin daha yeşil binalar inşa etmelerini ve bu binaların çevresel etkilerini azaltmalarını sağlamaktır.

Global tool service
2 / 7
Global tamir servisi

El aletlerimizin bakımının veya tamirinin yapıldığı dünya çapındaki el aleti servis merkezi ağımızda şu hususlara odaklanıyoruz: enerji, su, tamir, yeniden kullanım ve geri dönüşüm.

Research and Development
3 / 7
Araştırma ve Geliştirme

Çeşitli ülkelerdeki araştırma ve geliştirme merkezlerimiz, el aletlerimizin kullanım süresi boyunca enerji tüketimi, ürünlerde daha az tehlikeli madde, dayanıklılık, servis verilebilirlik ve tamir edilebilirlik gibi faktörleri içeren eko-tasarım ilkelerimizi dikkate almaktadır.

Supply and production
4 / 7
Tedarik ve üretim

Hilti fabrikaları, ortak girişimleri ve tedarikçilerinden oluşan uluslararası ağdaki çevreleri olumlu yönde etkilemek amacı ile enerji, su ve atık alanlarındadır.

Logistics
5 / 7
Lojistik

Şirket ağındaki depolama ve lojistik süreçlerinde; enerji, atık ve su tüketimi faktörlerini dikkate alarak çevresel ayak izimize önem gösteriyoruz.

Sales
6 / 7
Satış

Doğrudan satış gücümüzün ekolojik dengenin ana itici gücüdür, yaklaşık günde 200.000 müşteri temasında bulunmaktayız.

Delivery
7 / 7
Teslimat

Hilti mağazaları ve müşteri hizmetleri ekipleri, enerji ve geri dönüşümü dikkate almaktadır.

2018'de raporlanan etkimiz

0.8 Mio

kWh üretimde tasarruf edilmiştir
20'den fazla proje ile

% 6.6

üretim sürecinde
daha az su tüketimi

% 4.2

daha az CO2 emisyonu
elde edilmiştir

Çevresel girişimlerimiz

  • Reducing our carbon footprint

    Karbon ayak izimizi azaltmak

    CO2 stratejimiz ile kurumsal sorumluluğumuzu üstleniyoruz. Kurumsal yaklaşımımızın daha ayrıntılı açıklamalarını burada bulabilirsiniz.

    Daha fazlası için
Conserving a precious resource

Değerli bir kaynağı korumak

Üretim süreçlerimizde ve günlük operasyonlarımızda suyu birçok yönden koruyoruz: sızıntıları önlemekten kapalı su kullanım döngüleri oluşturmaya ve su süreçlerini geliştirmeye kadar.

Avoiding waste

Atıkları azaltmak

Atıkları azaltma yaklaşımımız, gereksiz üretim israfını önlemek için ürün geliştirme sürecimizde eko-tasarım ilkelerini uygulamakla başlar ve tüm tesislerimizdeki atık yönetimini de içerir.

Driving out hazardous substances

Tehlikeli maddelerin uzaklaştırılması

Hem eko-tasarım hem de kaynak bulma süreçlerimizde tehlikeli maddelerin mümkün olduğunca en aza indirilmesini sağlıyoruz.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ