HILTI ALTIN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK NOTU ALDI

Gold Sustainability Rating

Schaan (FL), 16 Haziran 2021 – Hilti Grup, uluslararası EcoVadis ajansı tarafından verilen sürdürülebilirlik derecesini bir yıl içinde gümüşten altın statüsüne yükseltti. Bu, Hilti'yi derecelendirme alan tüm şirketlerin ilk yüzde 5'ine yerleştiriyor.

Uluslararası bir sürdürülebilirlik derecelendirme kuruluşu olan EcoVadis, Hilti Grup'a 2021 için altın not verdi. Böylece şirket, notunu bir önceki yıla göre bir seviye yükseltti. Yeni altın derecelendirmesi, Hilti Grup'u EcoVadis tarafından dünya çapında değerlendirilen 75.000 şirketin tümünde ilk yüzde 5'e yerleştiriyor.

Hilti Grup CEO'su Christoph Loos, “Bir şirket olarak daha sürdürülebilir olma yolundaki yoğun çabalarımızın meyvelerini vermeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz. Altın derecemiz bunu ciddiye aldığımızı bir kez daha teyit ediyor. Ancak, bu sonuca güvenmeyeceğiz ve daha fazla gelişmek için motive olacağız. Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda sektörümüzde lider olmak istiyoruz.” şeklinde görüşlerini belirtti.

EcoVadis, şirketleri çevre, çalışma ve insan hakları, adil iş uygulamaları ve sürdürülebilir tedarik olmak üzere dört ana başlık alanında toplam 21 kritere göre değerlendiriyor. Hilti Grup'un 2021 derecelendirmesinde, sürdürülebilir tedarik alanında kaydedilen ilerleme ve tedarikçi seçiminde sürdürülebilirlik faktörlerinin rolü kabul edildi. Çalışma ve insan hakları alanında benimsenen sistematik, bütünsel yaklaşım ve bunun sonucunda artan şeffaflık da onurlandırıldı.

2021 baharında Hilti Grup, genişletilmiş sürdürülebilirlik stratejisini sundu ve ilk Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı. Strateji, bütünsel bir sürdürülebilirlik anlayışına dayanmaktadır ve üç eylem alanını kapsamaktadır: çevre, insan ve toplum. Strateji, yeni hedeflere ek olarak, şirketin kendi değer zincirinde CO2 nötrlüğünü 2023 gibi erken bir tarihte elde etmek gibi mevcut hedeflerin sıkılaştırılmasını da içeriyor.

Sürdürülebilirlik@Hıltı: Daha iyi bir gelecek inşa etmek

Sustainability@Hilti: Building a better future
Please enter alternative text here (optional)

İndirmeler

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ