NURON – Uzaktan Veri Aktarımı Yapabilen Yepyeni Kablosuz Platform

Schaan (FL), 12 Ocak 2022 – Hilti, Nuron ile şantiyelerdeki uygulamaları önemli ölçüde basitleştiren, el aleti parkı yönetimini iyileştiren, performansı çok daha yüksek seviyelere taşıyan ve operatör sağlığının korunmasını sağlayan yeni bir kablosuz platformu piyasaya sürdü. Nuron, hafif ağ işlerden ağır işlere kadar tüm uygulamaları kapsayan tek bir batarya sistemine dayanmaktadır.

Şantiyelerde müşteriler genellikle el aletleri için farklı enerji kaynaklarına ihtiyaç duyma sorunuyla karşı karşıyadır. Farklı uygulamalar için kablolu ve gazla çalışan el aletleri ve farklı voltajlara sahip kablosuz platformlar vardır. Bu, el aletlerinin ve doğru pillerin aranmasına, birden fazla şarj cihazının getirilmesine, kabloların ve yakıtların karıştırılmasına yol açar. Hilti, Nuron ile bu paradigmayı değiştiriyor.

İcra Kurulu Üyesi Jahangir Doongaji şöyle diyor "Operatörler, sağlık ve güvenlikten taviz vermeden kendilerine daha fazla esneklik ve üretkenlik sağlayan basit bir çözümle tamamen kablosuz bir şantiyede çalışmak istiyor. Nuron ile bu temel ihtiyaçları karşılıyoruz. Mevcut karmaşıklığın üstesinden geliyor ve gücümüzü verilere dayalı, şantiyeleri basitleştiren ve arıza süresini azaltan servislerle birleştiriyoruz. Nuron ile gerçek bir katma değer sunduğumuzdan eminim" 

Hepsi tek platformda ve daha yüksek performans

Tüm piller ve şarj cihazları, el alet parklarını optimize etmek ve işletmeler için maliyetleri azaltmak için tüm Nuron aletleriyle değiştirilebilir. 22 Volt kablosuz platform, bir zamanlar kablolu, gazla çalışan veya daha yüksek voltajlı akü sistemleriyle sınırlı olan ağır işlerin yapılmasını sağlayan benzersiz bir performans sunar. Bu, kablolu şebekeden önemli ölçüde daha yüksek güç aktarımı ve dolayısıyla daha yüksek performans sağlayan tamamen yeniden tasarlanmış pil arabiriminin bir sonucudur.

Yeniden yapılandırılmış Nuron piller daha dayanıklıdır ve en zorlu koşullarda bile ekstra koruma sağlayan yeni, sağlam fiberglas takviyeli muhafaza ve harici darbe emici tamponlar içerir. Elektronik aksamlar ise neme, toza ve diğer şantiye kirleticilerine karşı koruma sağlamak için tamamen yalıtılmıştır.

Verimliliği artırmak için bulut bağlantısı

Ayrıca Nuron, zekayı platformun merkezine taşıyor - tüm el aletleri, herhangi bir operatör etkileşimi olmadan her şarj sırasında güvenli bir şekilde buluta gönderilen veriler üretiyor. Toplanan veriler, el aleti kullanımı, şarj konumu ve akü sağlık durumu gibi bilgileri içerir ve el aleti operatörlerinin akülerle en uygun koşullarda çalışmasını sağlar. Bu bilgiler daha sonra eylem gerektiğinde bireyleri anında uyarmak için kullanılabilir veya gerektiğinde talep üzerine erişilebilir ve Hilti'nin ON!Track yazılımı aracılığıyla mobil ve masaüstü platformlarında kullanılabilir. Filo Yönetimi gibi Hilti hizmetleriyle birlikte, müşteri üretkenliğini artırmak, arıza süresini azaltmak ve el aleti parklarını optimize etmek için verileri kullanılabilir.

Şantiyede artırılmış iş sağlığı ve güvenliği için yeni özellikler

Yönetim Kurulu Üyesi Tassilo Deinzer "Operatör sağlığı ve güvenliği konusundaki güçlü odağımız Nuron ile yeni bir seviyeye ulaştı. Müşteriler artık yeni güvenlik özelliklerinden ve kanıtlanmış lider güvenlik teknolojilerimizi içeren çok daha geniş bir akülü araç yelpazesinden yararlanabilir” diye açıklıyor. Hilti'nin Toz Giderme Sistemi (DRS) ve Aktif Tork Kontrolü (ATC) artık tüm ilgili el aletleriyle birlikte sunuluyor. Bir diğer önemli sağlık koruma ve konfor özelliği olan Aktif Titreşim Azaltma (AVR), Nuron portföyündeki daha birçok el aletine eklendi. Ayrıca, lansmandan itibaren mevcut olacak 70 el aletinin tamamı yeniden tasarlanırken, ergonomi, ağırlık ve sağlamlık optimize edildi ve yüksekte çalışırken el aletlerinin düşmesini önlemek için onaylı bir bağlama sistemi ile uyumlu hale getirildi.

Hilti ayrıca taşlamalarda güvenliği artırmak için iki yeni teknoloji geliştirmek amacıyla inşaat profesyonelleriyle birlikte çalıştı. "3D ATC" sistemi, herhangi bir yönde ani, kontrolsüz hareket olduğunda el aletini kapatır ve disk frenini etkinleştirir. Aynı risk azaltma işlevi, operatörün elinin ne zaman kaldırıldığını algılayan yeni "SensTech" sistemiyle birlikte gelir, örneğin el alet yanlışlıkla düştüğünde .

 

İŞTE NURON

This is Nuron

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ