Hospitals

HASTANELER

Sağlık tesislerinin talepleri için yenilikçi çözümler

HILTI, bir sağlık tesisinin taleplerini karşılamak için çeşitli yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Sağlık hizmet ihtiyaçları artmaya devam ettikçe, hastaneler hasta bakımını iyileştirmeye, yetenekli doktorları kendilerine çekmeye ve tıbbi ekipmanlardaki en son yeniliği kullanmaya çalışmaktadır. Tipik hastane tesisi sürekli bir değişim halindedir. Tesis sahipleri, hastanenin verimliliğini ve kârlılığını korurken bu değişikliği yönetmekle yükümlüdür.

Hilti, bir sağlık tesisinin taleplerini karşılamak için çeşitli yenilikçi çözümler sunmaktadır. Hilti, tesisin kullanım ömrü boyunca daha fazla esneklik ve verimlilik sağlayan çözümler sunmaya odaklanmıştır. Hilti’nin toplam sağlık hizmetleri çözümlerinden bazıları hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

UYGULAMALAR

Passive fire protection for through penetrations

Pasif Yangın Koruması

Hastanelerde “Binaların Yangına Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik”e uygun şekilde pasif yangın durdurucu ürünler ile yangın zonlaması yapılması ve bu zonlardaki yangına dayanımlı duvar ve döşemelerden geçen mekanik ve elektrik tesisat geçişlerinin uygun pasif yangın durdurucu ürünler ile kapatılması gerekmektedir. Geçişlere benzer şekilde duvar-duvar, duvar-tavan gibi derzlerin de ilgili standarda uygun olacak şekilde seçilmiş ürünlerle yalıtılması zorunludur. Bu gereksinimlere uygun ürünlerin seçilmesi, sahada uygulama yapan ekibin eğitilmesi ve Sağlık Bakanlığı’nın talep ettiği  “Pasif Yangın Durdurucu Sistemler Strateji Raporu”’nun hazırlanmasında deneyimli mühendislik ekibimiz ile destek sağlayabiliyoruz.

Ürünlere buradan göz atın:

CP 673 Yangın durdurucu boyası CP 606 Yangın durdurucu akustik mastik CP 620 Yangın durdurucu köpük CP 660 Yangın durdurucu köpük CFS-SP WB Yangın durdurucu derz dolgu spreyi CP 648-E Yangın durdurucu sargı FS ONE Max yangın durdurucu intümesan mastik CP 636 Yangın durdurucu harç
Installation of suspended hospital equipment

Yapısal Olmayan Elemanların Betona Sabitlenmesi

Yapısal olmayan elemanların (cephe, mekanik tesisat, elektrik tesisat, pendantlar gibi) sabitlenmesi için kullanılacak olan mekanik ve kimyasal dübeller Sağlık Bakanlığı Özel Teknik Şartnamesi’ne uygun şekilde C2 deprem onaylı olmalıdır ve hesapları da yeni Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak, C2 dayanımı gözönünde bulundurularak yapılmalıdır. Mevcut şatname ve yönetmeliklere uygun dübel seçimi ve bağlantı tasarımı yapılması konularında deneyimli mühendislik ekibimiz ile sizlere yardımcı olabiliriz.
 
Ürünlere veya yapısal olmayan elemanların kurulumuna buradan göz atın
 
HST 3 Mekanik dübel HST 2 Mekanil dübel HIT-RE 500 V3 Kimyasal dübel HIT-HY 200 A Kimyasal dübel HDE 500-22 Uygulama tabancası HVU 2 Kapsül kimyasal dübel HAS-U Ankraj rotu TE 6-22 Akülü darbeli kırıcı delici
Cropped applicaton image

Asma Tavan Çözümü

Hilti'nin geleneksel yöntemlere göre en fazla zaman kazandırdığı uygulamalardan biri olan asma tavan bağlantılarında 5 metrelik uzatma çubuğu ile iskelesiz şekilde bağlantı elemanı montajını yapmanız mümkün. Bu bağlantıda kullandığımız X-CX çivilerinin sahip olduğu ICC-ESR onayı sadece statik değil deprem durumunda da test edilmiş bir dayanım garantisi sunuyor.

Asma tavan çözümü için ürünlere buradan göz atın:

X-CX Asma tavan askı aparatı (beton) X-CC Asma tavan askı aparatı (çelik)

HILTI SERVİSLERİ

Hilti tool services

Ürün ve Mühendislik Servisleri

Tamir servisimiz, bina inşaatı profesyonellerine tamir kalitesi ve lojistik hizmetlerindeki yüksek standartlarımızla çalışmalarını kesintisiz tutma yeteneği sunmak için tasarlanmıştır.

Hilti, üretkenliğinizde size yardımcı olacak çeşitli mühendislik yazılımları sunmaktadır.

Hilti Logistics services

Mühendislik Servisleri

Hilti, yenilikçi ürünlerimizi değerlendirme ve belirleme konusunda Mimarları ve Mühendisleri eğitmek ve onlara yardımcı olmak için çeşitli teknik destek hizmetleri sunmaktadır. Hilti mühendisleri ve teknik uzmanları, ekibinize uygulama odaklı tasarım çözümleri geliştirme konusunda destek olur. Uzmanlığımızı, temel yapısal ve yapısal olmayan uygulamalar konusunda tasarım ve inşaat topluluğuna danışmanlık etmek ve eğitim vermek için kullanıyoruz. Daha iyi bir gelecek inşa etmek için saygın müşterilerimizle ortak olmak amacıyla çok çeşitli teknik hizmetler sunuyoruz.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ