Construction site productivity

ŞANTİYE VERİMLİLİĞİNİ NASIL ARTTIRABİLİRİZ?

Saha Analizi Servisimiz

İnşaat sektöründe şirketlerin karşılaştığı en büyük zorluklar; maliyetleri kontrol etmek, mevzuatlara tam anlamıyla uygun olarak çalışabilmek ve işi zamanında bitirmek için nitelik ve nicelik bakımından yeterli iş gücüne sahip olduğundan emin olmak olarak göze çarpıyor.

Süreçlerdeki verimsizlikler, planlanmamış maliyetler ve üretkenliği düşük iş gücü; proje maliyetlerinizin %25'ine varan oranlarda ek maliyet yaratabilir, bu nedenle hem işiniz hem karlılığınız olumsuz etkilenebilir.

Eğer dışarıdan bir bakışla bu maliyetlerinizi azaltmaya ihtiyaç duyarsanız; Verimlilik Uzmanlarımız, Verimlilik Analizimiz ile ilgili sizi ziyaret edebilir. Maliyetlerinizi kısabileceğiniz noktaları tespit edip, verimliliğinizi arttırmanıza yardımcı olabiliriz.

TEMEL VERİMLİLİK ETMENLERİ

TE 60-A36 Application

Doğru ekipmanların seçimi

Kullanmayı tercih edebileceğiniz birçok marka ve ekipman türü mevcut.

İnşaat ekipmanı ve araçları için yaptığınız seçimler, çoğu zaman bir işi tamamlamak için gereken zaman ve çabayı doğrudan etkiler; bu nedenle bir projenin verimliliği üzerinde büyük bir etki yaratabilir.

Çalışanlarınızı son teknoloji ekipmanlarla donantılarak daha verimli çalışabilir ve arızaların ortaya çıkması durumunda size destek sağlayabilecek bir ortak ile çalışmayı tercih ederseniz, sağlam olmayan ekipmanlar nedeniyle işiniz aksamaz ve size ek maliyetler çıkarmaz.

Makine Parkurunuzun Gerçek Maliyetinin Tespiti

El aletlerinin size ne kadara mal olduğunu hiç düşündünüz mü?

Ekipmanlarınızı ilk satın aldığınızda ödediğiniz tutar, toplam sahip olma maliyetine etki eden diğer tüm doğrudan ve dolaylı maliyetler göz önünde bulundurulduğunda sadece başlangıçta göze görünen maliyettir. Tamir, bakım, kalibrasyon, batarya değişimleri ve ekiplanların düzenlenip yönetilmesi için geçen zaman; ürünleri satın alırken ödediğiniz bedelin içinde görülmeyen diğer maliyetleri oluşturur.

Ekipmanlarınızın gerçek maliyetini hesaplamak için, doğrudan ve dolaylı maliyetlerin tümünün belirlenmesi gerekir. Satın alma fiyatı genellikle buzdağının sadece görünen kısmıdır.

solutions to manage safety and risk

Kayıp ve çalınma riski yönetimi

İnşaat sektörü hırsızlığa karşı oldukça savunmasızdır, çünkü sahada anlık personel ve envanter takibini yapmak zordur.

Hırsızlık riskini sahada azaltmak için, işletmenizin sahip olduğu tüm ekipman ve malzemelerin net bir kaydını tutmanız gerekir. Bu durum; çalışanlarınızı ekipmanlarına daha fazla özen göstermeye teşvik ederek, envanterinizin daha az kaybolmasını sağlar veya çalınma ihtimalini azaltır.

Ek olarak; her bir envanterin düzgün bir şekilde kaydedilmesi sayesinde, ekiplerinizin sertifikalı ekipmanlarla güvenli bir şekilde çalıştığından emin olunması için, çalışanların eğitim sertifikalarını, envanterlerin kalibrasyon ve servis sertifikalarını kolayca takip edebilebilmesi sağlanır ve İş Sağlığı ve Güvenliği riskleri nedeniyle oluşabilecek görünmez maliyetler engellenebilir.

digitalised construction site

Dijitalleşme

Verimliliği artırmak için dijital teknolojilere yatırım yapmak neticeye ulaşmanın en hızlı yoludur.

Şantiyelerinizde ve projelerinizde; ekipmanların ne kadar iyi kullanıldığı, alet ve ekipmanlarınızın nerede olduğu, çalışanlarınızın eğitim ve izin belgelerinin, envanterlerinizin kalibrasyon belgelerinin geçerlilik tarihinin ne zaman dolacağı gibi konuları takip edebilmek oldukça önemlidir.

Böylece, işinizde verimlilik artışı sağlayabileceğiniz ve masraflarınızı azaltabileceğiniz alanlar hakkında daha etkili bir bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

VERİMLİLİĞİNİZİ ARTTIRIN VE MALİYETLERİNİZİ AZALTIN

Bu konuların tamamını göz önünde bulundurduğunuzda nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Ancak, şantiye verimliliğinizi arttırmak için iyileştirmeye açık noktaları tespit etmek, hızlı bir şekilde sonuç alabilmeniz için bir başlangıç olabilir. Güzel haber şu ki bunu yalnız yapmak zorunda değilsiniz.

Verimlilik Uzmanlarımız, makina parkurunuzu ve tüm varlıklarınızı nasıl kontrol ettiğinizi yorumlayarak size geliştirme yapabileceğiniz fırsatlar sunar. Verimliliğinizi arttırıp maliyetlerinizi azaltacak değişiklikleri gerçekleştirebilmeniz için size yardımcı olabiliriz.

 

Sadece 1500 TL'ye ekibiniz ile birlikte: 

1.   Şantiye, araç ve depolardaki ekipman sayılarının belirleyebiliriz.

2.   Tamir/bakım, kayıp/ çalınma, zaman kaybı gibi gizli maliyetlerinizi analiz edebiliriz.

3.   Envanter verimliliğinizi kontrol edip ve alternatif çözümler sunabiliriz.

4.   Farkında olmadığınız potansiyel riskleri tespit edebiliriz.

5.   Ekipman, malzeme ve belgelerin daha düzenli bir şekilde yönetilmesi için çözümler sunabiliriz.

6.   İhtiyacınıza ve güvenlik standartlarına en uygun tipte ve sayıda ekipmana sahip olmanızı sağlayabiliriz.

7.   Hangi alanlarda iyileştirmeler yapılabileceğinizi ve masraflarınızı azaltabileceğinizi gösteren Saha Analizi Raporu’nu size özel olarak hazırlayıp sunabiliriz.

8.   Varlıklarınızı uygulamalarınızda en etkili şekilde kullanmanızı ve makine parkurunuzdan en iyi şekilde yararlanabilmenizi sağlayacak metotları belirleyebiliriz.

Başlamaya hazır mısınız? Satış danışmanınız ile iletişime geçin, verimliliğinizi arttırmaya birlikte hemen başlayalım!

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ