TORK ANAHTARINI BIRAKMA ZAMANI!

ETA onaylı akülü darbeli somun sıkma makinesi ile klipsli dübellerinizi sorunsuz uygulayın ve danışmanlarınızı mutlu etmek için otomatik olarak raporlayın.

“ARAŞTIMALARA GÖRE ŞANTİYELERDEKİ HATALI UYGULAMALARIN BAŞINDA YANLIŞ DÜBEL TORKLANAN İŞLER GELİYOR”

Tork: Görmesi zor; ihmal etmek kolaydır. İş, betona ankraj yapmaya gelince, doğru torku uygulayabilmek oldukça  kritiktir. Başka bir deyişle, bir dübel belirtilen değerlerle torklanmamışsa, problemin ortaya çıkması sadece bir zaman meselesidir. Amerikan İnşaat Müşavirleri Birliği (ACIA), yaptıkları denemetimlerde başarısız sonuçların başlıca sebeplerinden birinin yanlış yapılmış (aşırı torklama/eksik torklama) dübel torklama işlemleri olduğunu belilrtimiştir. 

Belirtilen torka gerçekte ulaşılamamanın bir çok nedeni vardır. Bunlardan biri hızdır: zaman baskısı arttıkça, her bir ankrajı dikkatlice ayarlamak ve kontrol etmek için zaman bulmak pratikte imkansızdır. Üstelik, bunu farkedebilecek deneyimli şantiye uzmanları her zaman sahada olamayabilir.

*Şu anda sadece Hilti HST3 ve HST2 klipsli dübellerin en çok kullanılan boyutları için tasarlanmıştır. Ayrıntılar için Hilti ile iletişime geçin.

AT Sistemi 4 ana birleşenden oluşur:

·         Hilti HST2 ve HST3 klipsli dübeller (en çok kullanılan çaplar: M8, M10 ve M12)

·         Akıllı elektronik sisteme sahip SIW 6AT-A22 akülü tork makinesi.

·         Tork makinesi ve bataryasının arasına yerleştirilen SI-AT-A22 modülü. Bu modül, somunun doğru tork değeriyle torklanmasını ve yapılan uygulamaların hafızada saklanmasını sağlar.

·         Raporama yazılımı, HST2 ve HST3 dübellerin kurulumunun geçmişini SI-AT-A22 modülünden bir bilgisayara aktarılabilmesini sağlar. Modülden alınan veriler, ayrıntılı bir rapor halinde kullanıcıya sunulur.Hilti AT tork sistemi, bir dübelin ETA onaylarını uygun olarak torklanıp, torklanmadığını anlayıp, onaylayabilecek bir ekektronik sistem ile donatılmıştır. SI-AT-A22 ile bir kurulum raporunu anında oluşturmak için sadece bir bilgisayara bağlamanız yeterlidir. Bu sayede proje danışmanlarına ve kontrolörlere, dübellerin doğru tork değerleri ile uygulandığı kolayca raporlanabilir.

BASİT, HIZLI, ETKİLİ

HST3 stud anchor, KB-TZ stud anchor, cordless impact wrench, adaptive torque module, compact battery, long socket

Dübeli seç

SI-AT-A22 sisteminin içinde bulunan barkod okuyucu ile dübel kutusunun üzerindeki barkodu okutun. SIW 6AT-A22 tork makinesi otomaitk olarak sertifikasyon gerekliliklerini karşılamak için ayarlanır. Seçiminizi onaylamak için kilitle butonuna basın ve sistem kullanıma hazır.

SIW 6AT-A22, SI-AT-A22, B22, SI-S, Pipe flange application, cordless impact wrench, adaptive torque module, compact battery, long socket

Tetiğe bas

SIW 6AT-A22 tork makinesi ile çalışırkan yapmanız gereken tek şey tetiğe basmak. SI-AT modülünde yeşil ışık yandığı andan itibaren dübel doğru olarak torklanarak ve ETA onaylarına uyumlu hale gelecek.

SIW 6AT-A22, SI-AT-A22, B22, SI-S, MQN, MQ Bracket, MQN galvanized, cordless impact wrench, adaptive torque module, compact battery, long socket

Ayarla ve yeniden torkla

SIW 6AT-A22 içindeki sensörler ankrajın yeniden torklandığını ya da yanlış torlandığını anlayabilir ve bir dübelin doğru şekilde uygulandığından emin olursunuz. AT sistemi ile üç denemeye kadar yeniden torklayabilirsiniz.

KURULUM RAPORUNU KOLAYLIKLA OLUŞTURUN

Please enter alternative text here (optional)

Raporlama hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yüklenici veya uygulamacı, SI-AT-A22 modülünü standart bir USB kablosu kullanarak bir bilgisayara bağlayabilir ve ardından SI-AT-A22 tarafından depolanan performans verilerini indirerek AT Dökümantasyon Yazılımını bir imalat raporu oluşturmak için kullanabilir. Raporda, kullanılan tüm ürünler, gerekli torku seçim yöntemi (tarama veya manuel), imalatın tamamlanma saati & tarihi ve uygulamacı tarafından tamamlanan eylem türü listelenir.

Proje müellifi için bu rapor, tespit ve kullanım şartlarına uygun olarak ankrajların doğru şekilde torklandığını kanıtlar. Bir uygulamacı için ise, saha denetimleri sırasında işinizi kolaylaştırmasına yardımcı olabilir.

HER DENEMEDE TESTİ GEÇİN

DEĞİŞİM HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Please enter alternative text here (optional)

SIW 6AT-A22 tork cihazı bir dübelin torklandığını ya da gevşetilildiğini anlayabilecek donanıma sahiptir. Geliştirme sürecinde, Hilti’nin bu yeni teknolojisi 10.000’den fazla teste sokulmuştur.  Yeniden sıkılan hiç bir dübelde, kullanılan algoritma sayesinde fazla torklama saptanmamıştır.

The SIW 6AT-A22 impact wrench is intelligent enough to detect an anchor which has been tightened and then loosened again, a function which is useful for straightening or aligning neighboring fixtures, such as railings.

During this process the SI-AT-A22 module will use an algorithm, develop from over 10,000 tests, to retightening the anchor ensuring no over-torqueing occurs.

Uygulama tamamlandığında, SI-AT-A22 modülü, yeşil bir ışık, ekranda bir uyarı işareti ve sesli uyarı sistemi ile kullanıcıyı uyararak otomatik olarak “Shut Off” özelliği durur.

ANKRAJ İMALATININ İLK ÜÇÜ: SAFESET

Please enter alternative text here (optional)

Emniyet. Üretkenlik. Onay. SafeSet, Hilti’nin şimşek hızında sürekli yüksek kaliteli ankraj montajı için kanıtlanmış bir metodolojisidir.

SIW 6AT-A22, SI-AT-A22 modülü ile birlikte, tüm SafeSet kriterlerini yerine getirir, çünkü zaman tasarrufu sağlayıp, maliyetleri düşürürken imalat hatasını da ortadan kaldırır.

Profis Anchor tasarım yazılımının size nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin.

Daha fazlası için

Ankraj sistemlerinin nasıl tasarlanacağını ve uygulanacağını öğrenin.

Daha fazlası için

“Takımını Kur” ile kendi kablosuz sisteminizi tasarlayın.

Daha fazlası için

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ