Taban plakası tasarımı ve montajı

Daha hızlı ve daha güvenli çelikten betona bağlantılar

Kiriş veya kolon taban plakaları gibi çelikten betona bağlantılar için en iyi çözümü bulmak zor olabilir. Hilti'nin donanım, yazılım ve servis çözümleri, kalite ve güvenlikten ödün vermeden hem tasarım hem de kurulum sırasında zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Bizimle ortaklık kurarak, iş ne kadar karmaşık olursa olsun, doğru çözümü bulma konusunda uzman desteğinden yararlanırken maliyetli yeniden çalışma ve uzun denetimler riskini azaltmaya da yardımcı olacaksınız.

Loading

Tasarımdan zaman kazanın

Çelikten betona bağlantıları bir bütün olarak tasarlayın

Taban plakası tasarımı zor ve zaman alıcı olabilir. Çelik, ankraj ve beton tasarımın kesiştiği yerde gerçekleşir ve ilgili tüm yönergeler dikkate alınmalıdır. Aynı zamanda, yapının doğrusal olmayan davranışı ve rijitliği de hesaba katılmalıdır. Ancak Hilti PROFIS Engineering Suite ile geleneksel yöntemlere göre beş kata kadar daha hızlı eksiksiz bir taban plakası tasarlayabilirsiniz. Çelik-beton bağlantılarını önceden optimize etmek, malzeme maliyetlerini düşürmenize ve şantiyede kurulum süresini kısaltmanıza da yardımcı olabilir.

Tarama yaparak zaman kazanın

Zaman alan filiz ekimi işlerinden kaçının ve düzen hızını artırın

Gizli inşaat demiri, taban plakası uygulamalarının düşmanıdır. PS 300 Ferroscan gibi bir beton tarayıcıyla temel malzemenizin ayrıntılı yapısal analizini gerçekleştirerek yapısal hasar ve son dakika tasarım değişiklikleri riskini azaltın. Bağlantı elemanı arızasını önlemeye yardımcı olan doğru taban plakası düzeni için dönen lazerler ve toplam istasyonlar kullanın. Kolay kullanımlı yazılımı sayesinde minimum eğitim gerektiren yerleşim araçlarımız, yerleşimi tek kişilik bir işe dönüştürerek işçilik maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olur.

Safeset ile daha hızlı çalışın

Daha hızlı, daha güvenli ve neredeyse tozsuz delmenin keyfini çıkarın

Güçlü kablosuz SDS-Plus kırıcı-deliciler ile delme işlemini hızlandırın. Daha güvenli, neredeyse tozsuz delme için Hilti elektrikli süpürge ve oyuk matkap ucu ekleyin ve delik temizleme ihtiyacını ortadan kaldırın - bu, işinizi hızlandırmanıza ve hataları azaltmanıza yardımcı olur. Sık donatılı betonarme ile mi çalışıyorsunuz? Elmas matkaplarımızı deneyin. DD 30-W, darbeli delmeye göre beş kata kadar daha hızlıdır ve 35 mm'ye kadar inşaat demiri keser. Şebeke suyu kaynağına da bağlı değildir – taşınabilir DD-WMS 100 size tam gün su özerkliği sağlar.

Doğru kimyasal ankraj

En zorlu koşullar için bile yapıştırıcı harçlar

Saha koşullarınız ne olursa olsun, doğru kimyasal ankraj sistemine sahibiz. SafeSet teknolojimizi kullanarak delikler açtıktan sonra, HIT-200 – R V3 harcı enjekte etmeniz ve ankraj çubuğunu takmanız yeterlidir. Alternatif olarak, HIT-200 – R V3 ile bir HIT-Z ankraj çubuğu kullandığınızda, delik temizleme işlemini tamamen atlayabilirsiniz. Çok derin gömme derinlikleri, su dolu veya elmaslı delikler gibi zorluklarla karşılaşırsanız, HIT-RE 500'ü seçin. Planlamaya yardımcı olmak ve israfı önlemek için Hilti Hacim Hesaplayıcı uygulaması ideal harç dozajını belirlemenize yardımcı olur. Üretkenliği daha da artırmak ve maliyetleri azaltmak için HDE 500-A22 harç dağıtıcısını kullanın.

Doğru mekanik ankraj

Artan üretkenlik ve geliştirilmiş güvenlik

En az üç çözüm arasından seçim yaparak mekanik ankraj seçimini basitleştirin. HST3 saplama ankrajları, günlük durumlar için eşsiz performans sunar ve Hilti Ayarlanabilir Tork sistemi kullanılarak hızlı ve güvenli bir şekilde kurulabilir. HUS3 beton vidalı dübellerle daha hızlı ve daha kolay kurulumun keyfini çıkarın - çok sayıda dübel kullanmanız gereken durumlar için idealdir, tamamen ayarlanabilirdirler ve estetiğin önemli olduğu zamanlar için güzel bitişler sunar. Büyük çaplar ve yüksek kesme direnci gerekiyorsa, HSL4 ağır yük takoz dübelleri düşünün.

Şantiyede Uzman Testleri

Bağlantı elemanlarınız veya temel malzemeniz hakkında test verilerini alın

Eğitimli ve deneyimli mühendislerimiz, belirlenmiş tasarım standartlarınızın karşılandığını doğrulamaya yardımcı olmak için bağlantı elemanlarınız üzerinde çekme testleri yapabilir. Testler, düzenli olarak kalibre edilen ekipmanlarla gereksinimlerinize göre uyarlanır ve bir temel malzemenin direncini kontrol etmek için tasarım aşamasında veya ankraj kurulumlarının prova yüklemesi gerçekleştirilirken kurulumdan sonra gerçekleştirilebilir. Bunun sonunda kapsamlı bir teknik rapor alacaksınız. Hala daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Ayrıca ihtiyaçlarınız için en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olmak adına taban plakası mühendisliği eğitimi de sunuyoruz.

ENVANTERİNİZİN KONTROLÜNÜ ELİNİZE ALIN

Hangi donanıma sahipsiniz? Kim kullanıyor ve nerede? Aletlerinizin bakıma veya kalibrasyona ihtiyacı var mı? Eğitim veya sertifika yenileme zamanı geldi mi? Hilti'nin inşaat sektörü için ekipman yönetimi yazılımı ON!Track ile tüm bu kritik bilgileri ve daha fazlasını gerçek zamanlıya yakın bir şekilde alın.

Daha fazlasını bul

Taban plakası mühendisliği eğitimi

Uygulamanız için en iyi ankrajı mı seçiyorsunuz? Tasarlanan taban plakası gerçekten rijit mi? Bu sorular kafanızda tekrar tekrar beliriyorsa bu teknik eğitim tam size göre. Konular, bağlantı temellerinden gelişmiş uygulama tasarımı kavramlarına kadar uzanır.

Daha fazlasını bul

HİLTİ MÜHENDİSLERİ NASIL YARDIMCI OLABİLİR?

Tasarımdan kuruluma ve bina yönetimine kadar proje yaşam döngüsünün tüm aşamalarında uzman desteğinden yararlanmak için Hilti ile ortak olun. İhtiyacınız olan onaylı çözümleri bulmanıza yardımcı olmak için uzman tavsiyesi ve akredite eğitimden şantiyede test ve mühendislik kararlarına kadar her şeyi sunuyoruz.

Bizimle iletişime geçin

RANDEVU TALEP EDİN

Sorularınıza cevap bulmak ve uzmanlarımızdan birinden randevu almak üzere geri arama talebinde bulunmak için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurun.

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ