VERİ MERKEZİ ÇÖZÜMLERİ

Tasarımdan güçlendirmeye kadar veri merkezi projelerinizi destekliyoruz

Veri merkezi projeleri karmaşık ve zorlu olabilir. Kabloların, boruların ve yangın durdurucuların minimum sarfiyatla uygulanması, sizleri fazla maliyet ve zaman kaybından kurtaracaktır. Hilti, dünya çapında 2.700 endüstri uzmanı, özel donanım ve yazılım çözümleriyle, tüm proje yaşam döngünüzü aşağıdakilerle destekleyebilir:

  • Projeleri daha hızlı hayata geçirmek için tasarım mühendisliği ve yapı bilgi modellemesi (BIM)
  • Zamandan tasarruf etmeye ve kurulum maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan prefabrikasyon ve gelişmiş lojistik
  • Daha fazla esneklik için MEP modüler sistemler, yenilikçi yangın durdurucular ve betona ve çeliğe sabitleme için gelişmiş çözümler
  • Uyumlu ürünlerin daha basit seçimi için uzman yazılım ve mühendislik desteği
Loading

Modüler elektrik destekler

Veri merkezleri, trafo merkezleri ve daha fazlası için esnek kablo yönetim sistemleri

Küçük bir veri merkezi bile kilometrelerce kritik kablolama içerir. Kaynaklı çok katlı destekler veya ağır yük kablo tavaları gibi mühendislik çözümleri kullanılarak yönlendirilirse, kurulum yavaş olabilir ve kaynak nedeniyle ek kirlenmeye neden olabilir. Daha da kötüsü, veri merkezinizin yerleşimini yeniden yapılandırmanız veya son aşamada tasarım değişiklikleri yapmanız gerekirse, kabloları yeniden yönlendirmek yavaş ve pahalı olabilir. Hilti'nin modüler kablo yönetim sistemleri ile bu sorunları çözebilirsiniz. Kablo tavası desteklerimizin kurulumu daha hızlıdır ve veri odaları, elektrik odaları, koridorlar, çevre veya trafo merkezleri için aynı ekipman kullanılarak daha kolay yeniden yapılandırılabilir. Daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti elde etmenize yardımcı olan modüler destekler, HVAC ve kritik olmayan boru tesisatı gibi diğer sistemleri de entegre edebilir.

Yeniden yapılandırılabilir boru destekleri

Daha hızlı, daha güvenli ve daha basit yönlendirme için modüler boru destek sistemleri

Veri merkezleri, ağır ve kritik olmayan borulardan oluşan karmaşık ağlara içerir. Geleneksel kurulum yöntemleri, genellikle kaynak ve endüstriyel kaldırma ekipmanı gerektiren hantal destekler içerebilir. Buna karşılık, modüler boru destekleri, ilgili uluslararası standartları karşılarken ve yeniden yapılandırmayı daha temiz, daha güvenli, daha basit ve daha uygun maliyetli hale getirmeye yardımcı olmakla beraber daha hızlı, daha temiz kurulum sunmak üzere tasarlanmıştır. Sismik olaylara dayanacak şekilde tasarlanan modüler boru destekleri, mekanik odadan çevresine kadar veri merkezinizin tamamına yerleştirilebilir. Hilti, modüler kablo yönetim sistemlerimizde olduğu gibi size mühendislik desteği, önceden modelleme ve yük hesaplamanın yanı sıra kesme, prefabrikasyon ve BIM entegrasyonu sunar.

ISITMA VE SOĞUTMA HATLARININ DESTEKLENMESİ

Tesisiniz, modüler baş üstü askı sistemleri ve modüler yükseltilmiş döşeme sistemleri ile geleceğe hazır olsun

Bir veri merkezi oluşturduğunuzda, gelecekteki genişlemeyi planlamanız gerekir. Isıtma ve soğutma hatlarının muhafazası çok önemlidir, ancak gelecekte iç yerleşimi yeniden yapılandırma ve bir koridor tipini diğerine değiştirme yeteneği de önemlidir. Modüler elektrik ve boru askı destek sistemleri size bu konuda yardımcı olur, ancak tam esneklik ve tasarım değişikliği yapabilmek için Hilti baş üstü askı sistemlerini ve entegre yükseltilmiş döşeme sistemlerini kullanarak ısıtma ve soğutma hatlarınızı oluşturabilirsiniz. Her ikisi de birden çok hizmeti sunucu odalarının üstünde ve altında yönlendirmenize ve yapılandırmaları kolayca değiştirmenize olanak tanıyan modüler çözümlerdir. Modüler çözümlerimiz hafiftir ve gerektiğinde yeniden kullanılabilir, kaynak gerektirmez ve etkili sıcak ve soğuk koridor muhafazası elde etmek için daha temiz, daha güvenli bir yöntem sunar.

Pasif yangın koruyucular

Daha az hava kaçağı sunan yangın durdurucu sistemlerle enerji verimliliğini artırın

Veri merkezlerinde yangından korunma, yalnızca emniyet ve güvenlik için değil, aynı zamanda hava akışı kontrolüne katkıda bulunmak için de hayati önem taşır. Verimsiz hava akışı, ekipman soğutma kapasitesini artırdıkça enerji israfına yol açan sıcak noktalara neden olabilir. Hilti yangın durdurucu sistemleri, düşük kaçak değerleri sunarak etkili hava akışı kontrolüne yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Çeşitli uluslararası kabul görmüş ve yerel düzenlemeleri karşılayan çözümlerimiz, mekanik hatlarında yangın durdurucu için kelepçe ve sargıların yanı sıra elektrik hatlarında yangın durdurucu için modüler kablo geçiş sistemi ve ayarlanabilir manşonları içerir. Kaplamalı panellerin ve tıpaların aksine, bu ürünler temiz odalarınıza partikül veya lif salmaz ve veri merkezinizin enerji çıkışını %2'ye kadar artırabilen kirlenmeyi önler. BIM Firestop yazılımı, her senaryo için doğru çözümü seçmenize yardımcı olurken Hilti Döküman Yöneticisi, üreticisinden bağımsız olarak veri merkezinizdeki her yangın durdurucu sistemi kaydetmenize, izlemenize ve raporlamanıza olanak tanır.

Çelik üzerine sabitleme

Daha hızlı, daha güvenli ve daha uygun maliyetli sistemler için geleneksel kaynaklamayı değiştirin

Veri merkezlerinde borular, kablo tavaları, HVAC, ızgara ve topraklama bağlantıları gibi birçok altyapı öğesinin çelik yapılara sabitlenmesi gerekir. Geleneksel yöntemlerin birçok dezavantajı olabilir. Kaynak işlemi zaman alıcı olabilir ve ek kirlenmeye neden olabilir. Geçişli cıvatalama, delmeye ve çeliğin her iki tarafına erişime güvenebilir. Kelepçeler gevşeyebilir ve periyodik muayene gerektirebilir. Hilti, sahaya özgü ihtiyaçlar için bir dizi çözümle bu sorunların çözülmesine yardımcı olur. Örneğin, sivri uçlu bağlantı elemanları, barutlu bir çivi çakma makinesiyle temel malzemeye çakılabilir. Özel küt uçlu bağlantı elemanları ve vidalı bağlantı elemanları, önceden delinmiş deliklere takılabilir - boya penetrasyonuna izin verilmeyen yerler için idealdir. Bu çözümlerin kurulumu dakikalar hatta saniyeler sürdüğü için, veri merkezinizi oluşturmak veya yapılandırmak daha hızlı, daha güvenli ve daha uygun maliyetli hale gelir.

Betona sabitleme

Önemli uygulamalarınız için daha hızlı, daha güvenilir ankraj çözümleri

Veri merkezi inşası ve genişletilmesi, çok çeşitli statik, sismik ve şok yükü gereksinimlerini karşılayan, beton üzerine dayanıklı ve güvenilir sabitleme gerektirir. Hilti, tüm gereksinimleriniz için daha hızlı, daha güvenilir sabitleme çözümlerinden oluşan eksiksiz bir portföy sunar. Taban plakaları ve diğer ağır uygulamaları, çatlak ve çatlak olmayan betona mekanik veya kimyasal ankrajlarla sabitlenebilir. MEP destekleri veya ekipmanın zemine ve duvarlara sabitlenmesi gibi orta yük ihtiyacı olan uygulamalarda sabitleme için, geleneksek saplama ankrajlarından daha iyi performans gösterebilecek, ankraj kanalı ve rot ekimi gibi çözümler sunuyoruz. Modüler askılar veya trapez rotlu askılar gibi hafif uygulamaların sabitlemeleri söz konusu olduğunda, ilgili tip onaylarına sahip çeşitli çakma dübeller veya vidalı dübeller arasından seçim yapabilirsiniz. PROFIS Engineering yazılımı, ankraj seçimini hızlandırmaya ve basitleştirmeye yardımcı olurken, çok çeşitli kablolu ve kablosuz el aletleri kurulumu daha basit ve daha uygun maliyetli hale getirmeye yardımcı olur.

Enerji ve endüstri proje çözümleri

From mining to onshore oil and gas to shipbuilding, bring down the total costs of your asset over its entire life cycle with end-to-end project solutions that combine software, hardware and services. 

Uçtan uca proje çözümlerini keşfedin

Ekiplerinizi koruyun

İş sahalarınızda kaza ve yaralanma riskini azaltmanıza yardımcı olmak için, ister el aleti tabanlı toz kontrol çözümleri, ister eğitim veya işçi sertifikalarını takip etmeye yönelik sistemler olsun, güvenlik teknolojilerine büyük yatırımlar yapıyoruz.

İş sağlığı ve güvenliği çözümlerini keşfedin

El aleti maliyetlerinizi kontrol edin

Filo yönetimi hizmetimizle finansal planlamanızı ve yönetiminizi basitleştirin. Tüm el aletleriniz için kullanım, servis ve onarım maliyetleri dahil olmak üzere sabit bir aylık ücret ödeyin. Gizli maliyetlere veda edin.

El Aleti Filosu yönetimini keşfedin

BU İÇERİĞİ PAYLAŞ